Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Ovládli sme Puškinov pamätník!

Ovládli sme Puškinov pamätník!

V nedeľu 6. júna 2021 sa v poobedných hodinách v priestoroch kina Apollo v Lučenci konalo celoslovenské kolo v recitácii ruskej poézie a prózy, ktoré nesie názov Puškinov pamätník. Aj naša základná škola mala v tejto súťaži zastúpenie a nie len to! Doniesli sme si umiestnenia na tých najvyšších pozíciách.

Takéto krásne úspechy nám vybojoval Jožko Béreš zo 6. D triedy a Sandra Feckaninová zo 6. A triedy, ktorí obaja súťažili v kategórii „próza“. Jožko v nej obsadil úžasné 1. miesto, stal sa teda úplným víťazom tejto kategórie a Sandra obsadila krásne 2. miesto

Žiakov okrem oficiálnej časti čakal aj bohatý kultúrny program, ktorého súčasťou boli aj známe osobnosti, ako Ivan Bella, prvý slovenský kozmonaut,  zástupcovia ruského veľvyslanectva a mnohí iní. Naši žiaci si okrem hodnotných cien odnášajú veľké množstvo zážitkov a chuť neustále sa stávať najlepšou verziou seba samého, ako po vedomostnej, tak aj po charakterovej stránke. Výhercom ešte raz gratulujeme, ďakujeme za reprezentáciu našej školy a sme na nich veľmi hrdí!

Mgr. Eva Sabolová