Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Krajina Haravara

Krajina Haravara

Za veselého kriku a šantenia detí prebehlo dňa 17.6.2021 na nádvorí košického Rodošta otvorenie rozprávkovej krajiny Haravara. Zúčastnili sa ho aj naši tretiaci z 3.A a 3.D.

Pri Katovej bašte ich čakali rozprávkové postavičky – súrodenci Majka a Max, a ich kamarát, dobrý duch Kaško. Porozprávali im o krajine Haravara, ktorú môžu postupne svojimi výletmi s rodičmi alebo spolužiakmi spoznávať. Zaspievali im pesničku – hymnu krajiny, ktorú zložila skupina No name. Otvorenia sa zúčastnil aj predseda KSK Rastislav Trnka, ktorý pomohol deťom pri skladaní  obrovského puzzle Košického kraja. Okrem toho si deti mohli dať urobiť smiešne fotky, naučili sa s Maxom a Majkou nový tanček, zabubnovali si s divadielkom Haliganda, kreslili a tešili sa z balónov.

Nový projekt Haravara, ktorý podporuje organizácia Košice Región Turizmus, má za cieľ ponúknuť rodinám námety na cestovanie a spoznávanie košického kraja. Toto veselé zahájenie projektu bolo peknou pozvánkou na prázdninové cestovanie.

J.Briškárová, 3.A