Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Naši deviataci v Španielsku

Naši deviataci v Španielsku

16.09.2021 odcestovali naši dvaja deviataci – Alexandra Štullerová z 9.A a Šimon Zeleňák z 9.D na dvojmesačný študijný pobyt do partnerskej školy jedného z našich projektov Erasmus+  „Quixotes against Windmills: Young People dreaming with a New Europe„, v španielskom meste Logroño. Počas svojho pobytu budú rozvíjať nielen svoje jazykové zručnosti a spoznávať španielsky vzdelávací systém, ale aj miestnu kultúru a jej špecifiká. Cez dobrovoľnícku činnosť v miestnej komunite  si budú rozvíjať svoje sociálne a občianske zručnosti. Svojim španielskym rovesníkom tiež predstavia našu krajinu, jej krásy, kultúru a históriu.

Z prvého dňa v škole boli nadšení. Ich hostiteľské rodiny, rovnako ako ich noví spolužiaci ich prijali srdečne. Tak, ako je to v Španielsku zvykom 🙂

Saške a Šimonovi prajeme nezabudnuteľné zážitky a cenné životné skúsenosti. Mgr. D.Lopatníková