Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Jedz, hýb sa a dodržiavaj pitný režim – 2.C

Jedz, hýb sa a dodržiavaj pitný režim – 2.C

Ako zdravo žiť?. To sme sa v našej triede dozvedeli v celodennom projekte pod názvom Hovorme o jedle. Projektový deň sme začali veselou rannou rozcvičkou na čerstvom vzduchu, pokračovali sme v triede s prezentáciou o zdravej strave, dostatočnom spánku, koľko a čoho by sme mali cez deň vypiť a ako si nájsť chvíľku na každodenný pohyb.Veľa sme sa rozprávali o tom, prečo nás občas bolí brucho, v akom čase by sme mali chodiť spať, aby sme sa cítili dobre, prečo je zdravá pitná voda, ako piť čaj bez cukru, čo zo stravy vylúčiť a naopak, čo si pridať. Uvarili sme si spolu chutný čaj, ktorý chutil aj neosladený a robili sme výskum nášho pitného režimu. Mali sme skvelý zábavný deň, ktorý nás veľa naučil.

PaedDr. Marcela Drabantová