Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Hviezdoslavov Kubín 2021

Hviezdoslavov Kubín 2021

V dňoch 27. – 31.10.2021 sa v Dolnom Kubíne uskutočnila celoštátna postupová súťaž a prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy, neuveriteľný 67. ročník – Hviezdoslavov Kubín. V piatich kategóriách recitovalo viac než výborných sto recitátorov z celého Slovenska, ktorí si vypočuli hodnotenia ôsmich porotcov.

Tešíme sa, že sa nám podarilo prekonať všetky prekážky a Hviezdoslavov Kubín sa uskutočnil prezenčnou formou s online prenosmi pre širokú verejnosť. Našu školu reprezentovali Tobias Groma zo 6.B a Sára Štofanová z 8.B. Obaja vynikajúci recitátori získali nádherné strieborné pásmo. Vidieť, že talent, ktorý rozvíjajú prináša zaslúženú odmenu.

Blahoželáme a srdečne  im ďakujeme, že takto fantasticky reprezentujú a ďalej šíria dobré meno našej školy.

Mgr. Ľuboslava Bozogáňová