Kráľovstvo vitamínov v ŠKD

Jeseň je čarovné obdobie plné farieb, dozrievajúcich plodov, ale aj zmien počasia.
Je aj predzvesťou zimy, ktorá prináša do našich príbytkov pokoj a dni oddychu. S príchodom jesene sa mení aj príroda. Ulice zdobia farebné koberce plné opadaného lístia. Štebotavé vtáčiky postupne utíchajú a odlietajú prečkať tuhú pani Zimu do teplých krajín. Ostatné zvieratká nelenia a usilovne znášajú do svojich brlohov zásoby potravy, ktoré im pomôžu prečkať mrazivú zimu.
Tak ako aj zvieratká, aj my si usilovne zbierame plody a zeleninu zo záhradky, ktoré nám budú dávať dostatok vitamínov počas zimy a ochránia nás pred neželanými chorobami.

V našom školskom klube sme si vytvorili Kráľovstvo vitamínov, ktoré zdobí našu triedu a nesie posolstvo zdravej výživy.

Kristína Hajduková, vychovávateľka XI. oddelenia ŠKD