Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Školské kolo Olympiády v ruskom jazyku

Školské kolo Olympiády v ruskom jazyku

Dňa 15.12.2021 sa konalo školské kolo olympiády v ruskom jazyku, ktoré prebiehalo v online priestore prostredníctvom aplikácie ZOOM. Na našej škole sa ho zúčastnilo dokopy 11 žiakov a to v dvoch kategóriách – A1 (žiaci 7. ročníka) a v kategórii A2 (žiaci 8. a 9. ročníka).

V kategórii A1 sa na 3. mieste umiestnila žiačka 7.C triedy Helena Doľáková, 2. miesto obsadila opäť žiačka 7. C triedy Michaela Karaffová a 1. miesto, a teda možnosť reprezentovať našu školu v krajskom kole ORJ, si vybojoval žiak 7.D triedy Jožko Béreš.

V kategórii starších žiakov, teda kategória A2, sa na 3. mieste umiestnila žiačka 8. B triedy Sofia Malinovská, na 2. mieste sa umiestnil Jakub Knut z 8. C triedy a víťazkou vo svojej kategórii sa stala žiačka Adriana Kovalčiková z 9.B triedy, ktorá nás taktiež bude reprezentovať na krajskom kole.

Všetkým zúčastneným žiakom patrí veľká vďaka za ich ochotu, čas a úsilie. Výhercom ešte raz srdečne gratulujeme a budeme im držať prsty na krajskom kole pri reprezentácii našej školy!

Mgr. Eva Sabolová