Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Jar sa prebúdza – tvorivé aktivity

Jar sa prebúdza – tvorivé aktivity

Prichádza jarné obdobie a naši tretiaci z  IX. oddelenia ŠKD  si tvorili, vyrábali a maľovali jarné kvety. Pripravili si aj rastlinky, semienka a zeminu  a vytvorili minizáhradku. Zasiali trávu, ktorú si neskôr budú zastrihávať ako skutoční záhradníci.

Z tejto činnosti mali deti veľkú radosť. S našimi druhákmi zo VI. oddelenia ŠKD sme si pripravili hudobné popoludnie. Nacvičovali sme spievanie ľudových pesničiek a predstavili sme si aj Orfove nástroje – drievka, rumba gule, činely, triangel. Naše šikovné deti sa naučili hrať na xylofóne ľudové pesničky podľa farebných nôt. Vyrobili  si aj rámček a origami – sovu lesnú. Aj naši druháci sú veľmi tvoriví.

Bc. R. Segečová a Ing. L. Tarhaničová, vychovávateľky ŠKD