Lyžiarsky výcvikový kurz 2022

Konečne sme sa dočkali…

Po dvojročnej prestávke, zavinenej pandémiou, sa uskutočnili dva lyžiarske kurzy pre žiakov našej školy. Oba formou dennej dochádzky do lyžiarskeho strediska Jahodná.

Ten prvý bol určený pre žiakov siedmeho ročníka v termíne od 14. do 18. februára 2022. Začínali sme s počtom 62 žiakov, po týždennej „makačke na svahu“ nakoniec kurz dokončilo 52 žiakov.

Druhý kurz, pre žiakov ôsmeho ročníka, sa uskutočnil v termíne od 7. do 11. marca. Počiatočný počet frekventantov kurzu bol 60, dokončilo 53 žiakov.

Výcvik viedli skúsení inštruktori z lyžiarskej školy JAKA SKI, ktorí ako sami tvrdia a majú pravdu, nenaučia lyžovať len toho, kto sám nechce. S ich prácou sme boli veľmi spokojní o čom svedčia aj fotografie, ktoré si m môžete pozrieť.

Kto nebol, môže len a len ľutovať. Nasledujúca príležitosť sa naskytne až počas štúdia na strednej škole.

Mgr. Ján Martinko