Exkurzia na Bukovci – 7.A

Dňa 26.4 2022 sme aj my,  žiaci 7.A a 7.D navštívili vodnú nádrž BUKOVEC. O stavbe, význame a fungovaní vodnej priehrady nás informoval vedúci zamestnanec. Po prednáške nasledovala prehliadka šácht a samotnej priehrady. Následne sme sa boli pozrieť na výhľadňu v strede priehrady BUKOVEC.

Ďalej naša cesta viedla do Medzeva, konkrétne do oblasti- Hámor Medzev,  kde sme navštívili Slovenské technické múzeum -Múzeum kinematografie rodiny Schusterovej. Po jeho

prehliadke sme navštívili  hámor. Dozvedeli sme sa na akom princípe pracuje kováčska dielňa- hámor s uzavretým kolobehom vody, kováčskou vyhňou s dúchadlom, harmonickými kladivami a kováčskym náradím.

Veľmi sa nám to páčilo. Boli sme síce unavený z neustáleho chodenia, ale stálo to za to.

Natália Nemčíková, 7.A

Názory žiakov na exkurziu:

Čo sa mi páčilo:

• celý výlet vo všeobecnosti bol zaujímavý a podľa mňa je to super cesta ako opakovať učivo,
  • páčilo sa mi, že celá naša trieda spojila a fungovala ako kolektív,
  • počas exkurzie sme boli na čerstvom vzduchu počas vyučovania,
  • páčili sa mi nové veci, ktoré som sa naučila,
  • prostredie, ktoré sme navštívili,
  • ja som si užila tento výlet a myslím si, že skvele dopĺňal prebraté učivo o vode,
  • krásna príroda,
  • múzeum bolo zaujímavé.