Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Trieda 5.C v Miklušovej väznici

Trieda 5.C v Miklušovej väznici

Dňa 30.9.2022 sa žiaci 5.C triedy spolu s ich triednou pani učiteľkou vybrali v rámci branného cvičenia na dejepisnú exkurziu do Miklušovej väznice a Katovho bytu. Hoci nám počasie neprialo, nedali sme sa odradiť a cestou sme sa zastavili na krátku prehliadku Dómu sv. Alžbety. Následne sme pokračovali už priamo do Miklušovej väznice, kde nám miestna sprievodkyňa ukázali všetky zákutia tejto väznice, vyrozprávala nám rozprávku O troch grošoch a ukázala nám priestory, ktorých sa ľudia kedysi veľmi báli a dnes slúžia ako spomienka na to, aký náročný a často aj nespravodlivý dokázal byť život v minulosti.

Oboznámili sme sa so starými remeslami, panovníkmi, zariadením stredovekej väzenskej kuchyne či pozreli krátky dokumentárny film o tom, ako kedysi naše mesto Košice vyzeralo.

Už teraz sa tešíme na ďalšie putovanie po stopách minulosti!!! 😊

Mgr. Eva Sabolová