Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Anglické divadelné predstavenia Lazy Goat a Last Wish

Anglické divadelné predstavenia Lazy Goat a Last Wish

Po dvojročnej prestávke nás potešilo, že sa naši žiaci mohli naživo zúčastniť  dvoch divadelných  predstavení v anglickom jazyku. 

Žiaci 7. – 9. ročníka si dňa 23.11.2022 pozreli predstavenie Last Wish. Táto anglicko – slovensko – česká divadelná inscenácia bola inšpirovaná rozprávkou Jána Wericha – Kráľ mal troch synov. Za pánom Kingom prichádzajú do nemocnice jeho tri deti, ktoré požiada, aby našli jeho staré sandále. S jeho želaním sa každý z nich vysporiada na základe vlastných priorít. Posolstvom hry bolo, aby  si každý  uvedomil, čo je v živote dôležité.  

O deň neskôr sa do divadla vybrali aj žiaci 3.- 6. ročníka. Pre nich bola pripravená rozprávka Lazy Goat s pesničkami v anglicko – slovenskej verzii. Rozprávka bola o lenivej koze, ktorú zvieratká vyhnali z farmy. Rozhodla sa preto usadiť v lese, v domčeku líšky. Nešťastná líška hľadala pomoc u obyvateľov lesa. Nakoniec jej pomohol malý, ale odvážny ježko. Nie vždy veľkosť a sila zavážia. 

Ďakujeme za predstavenia Divadelnému centru z Martina a tešíme sa na ďalšie anglické hry.                                                                                                                          

Mrg. L.Vargová