Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Olympiáda v anglickom jazyku – školské kolo

Olympiáda v anglickom jazyku – školské kolo

V pondelok 28. 11. 2022 sa na našej škole konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku.  Na základe výsledkov v triednych kolách sa školského kola zúčastnilo 25 žiakov v kategórii 1A, 31 žiakov v kategórii 1B a 2 žiaci v 1C kategórii. V prvom kole sa súťažiaci museli popasovať s písomnou časťou (grammar, vocabulary, reading and listening). Na ústnu časť postúpili v jednotlivých kategóriach už len tí najlepší. V silnej konkurencii milo prekvapili šiestaci a ôsmaci.  

Výsledková listina: 

1A kategória : 

 1. Lara Baňacká – 6.A 

 2. Emma Pacholská – 6.B  

 3. Peter Varga – 6.A 

1B kategória: 

1. Hana Očvárová – 8.B 

2. Tomáš Kolpaský – 8.B  

3. Romana Rašiová – 8.A 

1C kategória: 

1. Dominika Erin Schofield – 7.B  

Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a víťazom srdečne gratulujeme.  Hanke Očvárovej a Larke Baňackej, ktoré budú našu školu reprezentovať na okresnom kole olympiády v anglickom jazyku, držíme palce. Taktiež aj Dominike Schofield, ktorá postupuje na krajské kolo v kategórii 1C.  

Mgr. Lucia Vargová