Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Úspechy našich žiakov v cudzích jazykoch

Úspechy našich žiakov v cudzích jazykoch

V mesiaci január 2023 sa v CVČ Domino konali okresné kolá olympiád v anglickom a nemeckom jazyku. Okresné kolo v nemeckom jazyku sa konalo 18.01.2023. V kategórii 1A reprezentovala našu školu Anna Amalia Puchalová zo 6.A, ktorá sa stala absolútnou víťazkou vo svojej kategórii. V Kategórii 1B sme mali dvojnásobné zastúpenie. Súťažili v nej Tobias Kuiž z 8.C a Martina Jiroušková z 9.A. Tobias obsadil 4.miesto a Martina 5.miesto.

Dňa 19.01.2023 sa uskutočnilo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku.  ZŠ Staničná reprezentovali víťazky školského kola. Lara Baňacká zo 6.A obsadila v kategórii 1A krásne druhé miesto. Rovnako úspešná bola aj Hana Očvárová z 8.B, ktorá skočila vo svojej kategórii 1B tiež na druhom mieste.

Všetkým súťažiacim ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a prajeme veľa úspechov v ďalšom štúdiu anglického aj nemeckého jazyka. Z úspechu dievčat máme veľkú radosť a srdečne im blahoželáme. Anne Amalii držíme palce v krajskom kole ONJ, ktoré sa uskutoční 15.02.2023.