Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Aktivity v cudzích jazykoch pre 2. ročník

Aktivity v cudzích jazykoch pre 2. ročník

Výučba cudzích jazykov má na našej škole dlhú tradíciu, neobchádza ani ročníky prvého stupňa. Druháci si budú v blízkej dobe vyberať druhý cudzí jazyk. Preto si učiteľky cudzích jazykov spolu so žiakmi ôsmeho a deviateho ročníka pripravili v priebehu troch dní (od 14. do 16. marca) pre druhákov rôzne zábavné aktivity. Navštívili sme všetky druhácke triedy a žiaci sa naučili pozdraviť, poprosiť a poďakovať, kde im pomohla trošku pozmenená známa pesnička „Keď si šťastný“. Za asistencie „veľkých“ žiakov sa v druhej časti hodiny dozvedeli, ako sa po francúzsky, nemecky, španielsky a rusky označujú farby. Vyfarbili si pexeso, ktoré dostali ako darček. Neminula ich ani sladká odmena. Pripravené motivačné aktivity sa druháčikom veľmi páčili a veríme, že si spolu s rodičmi vyberú ten správny jazyk.

Mgr. Veronika Parimuchová