Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Po stopách sv.Patrika

Po stopách sv.Patrika

Vedeli ste, že Írsko je známe aj ako Smaragdový ostrov a že patrónom tejto nádhernej zelenej krajiny je sv.Patrik, ktorého sviatok si každoročne pripomíname 17.marca? Žiaci 6.A  to už vedia.

Počas tohtoročného sviatku sa vďaka moderným technológiám preniesli na tento ostrov virtuálne.  Hostiteľom online stretnutia bol rodený Ír, pán Michael, ktorý našim žiakom priblížil nielen históriu a tradície tohto sviatku, ale zodpovedal aj ich zvedavé otázky z rôznych oblastí kultúrneho a spoločenského života obyvateľov tohto malebného ostrova.

Vďaka tejto skúsenosti si naši šiestaci overili svoje zručnosti v anglickom jazyku a zároveň sa dozvedeli mnoho zaujímavostí o životnom štýle obyvateľov Írskej republiky.

Mgr. D.Lopatníková