Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Moja trieda – môj tím: VEĽTRH

Moja trieda – môj tím: VEĽTRH

Začali podnikateľským plánom a skončili kopou zábavy. 

Možno mnohí neviete, ale žiaci našej školy, konkrétne triedy 2.A, 2.B, 2.D a 3.B  sa v tomto školskom roku zapojili do projektu Moja trieda- môj tím, kde sa zo žiakov stali malí podnikatelia. Projekt bol rozdelený na tri časti. Prvá časť bola teoretická príprava, kde sa žiaci učili, čo je podnikanie, vymýšľali si názov firmy, jej zameranie, logo, reklamný slogan a navrhovali cenu produktu, ktorý potom v druhej časti projektu vyrábali. 2.A trieda vyrábala krásne sviečky, 2.B sa popasovala s výrobou pier zo živice, 2.D vyrobila voňavé pomády a 3.B sa zamerala viac na fyziku a vyrobila „snežítka“ so železnými čiastočkami, ktoré priťahuje magnet. Tretia časť projektu bola práve túto sobotu 18.3. v športovom tréningovom centre Kalimero. Na veľtrhu sa stretlo veľa malých podnikateľov z rôznych košických základných škôl. Predstavovali a predávali svoje výrobky. Bol pre nich pripravený bohatý program: napr. maľovanie na tvár, športové súťaže, trampolína, cukrová vata, popcorn a mnoho iného. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili. Veríme, že ste zažili pekné popoludnie.  

Mgr. Daniela Šimcová