Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Dopravná výchova, 1.A

Dopravná výchova, 1.A

Prváci s netrpezlivosťou čakali deň, kedy sa už konečne pôjdu bicyklovať na dopravné ihrisko. V utorok 13.6. bolo síce poriadne veterno, ale nikomu to nezobralo z dobrej nálady. Po príchode do Športovo-zábavného areálu na Alejovej ulici sa žiaci najprv oboznámili s dopravnými predpismi a dopravnými značkami. Potom si už konečne mohli ísť požičať bicykle, či kolobežky a pod dozorom prísneho pána policajta vydať sa na ozajstnú asfaltovú cestu so značkami a semaformi. Zvládali ju bravúrne, nikto nebol pre porušenie pravidiel vylúčený z dopravy. Veselou bodkou za úspešným dňom bolo ešte vyhranie sa na nových preliezkach a šmýkačkách! Nečudo, že obed v ten deň chutil deťom ešte viac ako inokedy!

J. Briškárová, 1.A