Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Meet U.S. Speaker Program v ZŠ Staničná

Meet U.S. Speaker Program v ZŠ Staničná

Vo štvrtok 22.06.2023 sme na našej škole privítali amerického diplomata Benjamina Cohena z veľvyslanectva Spojených štátov, ktorí našim študentom predstavil mesto Philadelphia, z ktorého pochádza. Porozprával im tiež o historických míľnikoch slovensko-amerických vzťahov. 

Naši žiaci sa nášho hosťa pýtali veľa zaujímavých otázok, na ktoré im s radosťou a nadšením odpovedal. Vďaka osobnému stretnutiu tak mali možnosť dozvedieť sa množstvo zaujímavosti z americkej kultúry, histórie, ale aj spoločenského života.

Ďakujeme veľvyslanectvu Spojených štátov za túto príležitosť a veríme, že amerických diplomatov budeme môcť na našej škole privítať aj v budúcnosti.

Mgr. D.Lopatníková