Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Môže sa František II. Rákoczi narodiť trikrát?

Môže sa František II. Rákoczi narodiť trikrát?

Dňa 14.9.2023 sa žiaci 8. ročníka pod dohľadom p. učiteľky Schmidtovej a Sabolovej zúčastnili úžasnej interaktívnej exkurzie kaštieľa Františka II. Rákocziho v Borši pod názvom „3 narodenia Rákocziho“.

Exkurziou nás sprevádzala naša milá sprievodkyňa, ktorá nás previedla životom tejto významnej osobnosti našich dejín – previedla nás jeho narodením ako dieťaťa, narodením ako revolucionára a narodením ako legendy. Našim žiakom sa exkurzia náramne páčila, keďže múzeum ponúka interaktívny a veľmi pútavý náhľad do života Františka II. obohatený o rôzne zaujímavé  hry či  panoramatický film priamo v areáli kaštieľa.

Celú našu exkurziu sme ukončili ako šľachta – obedom v reštaurácii u kňažnej, kde nám veľmi chutilo 😊

Už teraz sa tešíme, ako sa na toto čarovné miesto vrátime opäť 😊 Mgr. Sabolová