Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

História prišla za nami!

História prišla za nami!

Dnes 20.09.2023 sa žiaci 5.,6. a 7.ročníka mohli zahryznúť do histórie našich slovenských dejín príjemnou hravou formou.  Vďaka Šermiarsko-divadelnej kumpánii Via Historica zo Žiliny sme sa mali možnosť preniesť v čase a príjemnou formou sa stretnúť s Turkami, našim hrdinom Jánošíkom, pozdraviť sa s Máriou Teréziou, či byť pri „vzniku“ slovenskej hymny priamo s Jankom Matúškom a štúrovcami.

Ďakujeme týmto nadšencom histórie za skvelé zahrané predstavenie „Od Viedne k štúrovcom“ a za možnosť, že sa žiaci mohli ocitnúť na chvíľu v roli našich historických postáv. Bol to príjemný zážitok a určite v nás vzbudil ešte väčší záujem o našu históriu.

Mgr. Lýdia Schmidtová