Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

AI everywhere, Green tech, Trust Tech.

AI everywhere, Green tech, Trust Tech.

To boli hlavné témy konferencie SLOVAKIA Tech Forum-EXPO 2023, na ktorej sa zúčastnili aj žiaci ôsmeho a deviateho ročníka našej školy.

Okrem prednášok a rozhovorov o budúcnosti, hrozbách a možnostiach udržateľnosti AI (ktoré prebiehali v slovenskom i anglickom jazyku) si mohli žiaci na vlastnej koži vyskúšať rôzne technické zariadenia. Medzi nimi napríklad merač reflexov, kreslo na objímanie, virtuálne hry či operačného pomocníka. Zahanbiť sa nedali ani robotické autá, robot umelec, rôzne drony a robotický pomocník pre žiakov.

Naši žiaci využili aj možnosť zoznámiť sa so spíkrami, ktorí im zodpovedali ďalšie otázky. Na konferencii sme mali možnosť stretnúť osobnosti ako Elin Hauge (futuristku, odborníčku na umelú inteligenciu a strategickú konzultantku v oblasti biznisu), Maja Porvažníka (CEO spoločnosti Vacuum Group), Ivanu Budinskú (Institute of Informatics SAS) alebo Juraja Čorbu (Sekcia digitálnej agendy MIRRI SR).

Konferencia sa nám veľmi páčila a už teraz sa tešíme na budúci ročník.

Mgr. Veronika Ballová