Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Šarkaniáda v ŠKD

Šarkaniáda v ŠKD

Letí šarkan letí, tešia sa mu deti,
zrazu šarkan zdvihol chvost,
že má všetkých detí dosť.
Veselo si lieta, mieri na kraj sveta,
šarkanicu nájde tam, nebude viac lietať sám.

Z Číny až do Košíc – aj taká je história šarkanov, o ktorých sa prvá písomná zmienka objavila už 200 rokov pred Kr. Púšťanie šarkanov je zábava, ktorú poznali už aj naši predkovia.  Na našej škole si už každoročne jeseň bez poriadnej šarkaniády ani nevieme predstaviť. Výkresy, farbičky, fixy, stužky, lepidlo a nožnice, to všetko nemohlo chýbať ani v jednom oddelení pri výrobe tých najkrajších šarkanov, ktoré nám krásne spestrili naše priestory v školskom klube. Na školskom dvore sa odohrávali vzdušné divadelné predstavenia pod réžiou našich šikovných detí a máme za sebou krásne zážitky spojené s touto jedinečnou jesennou aktivitou. Veselé šarkany, tešíme sa na vás opäť o rok!

Bc. Amália Kövérová a Bc. Natália Kohútová, vychovávateľky ŠKD