Včelárstvo

V utorok 14.11.2023 sa žiaci  VI. A triedy zúčastnili exkurzie v Botanickej záhrade UPJŠ.  Tešili sa na výstavu pod názvom „Včelárstvo“.

Najskôr si žiaci obzreli krásy Botanickej záhrady a následne sa dozvedeli niečo nové o včelách a ich minulosti. Súčasťou výstavy bola expozícia včelárskych pomôcok a nástrojov od historických až po moderné. Žiaci mohli pozorovať rôzne typy včelárskych oblečení, rôzne druhy úľov a výrobky z včelích produktov.

Súčasťou výstavy bola aj ochutnávka rôznych druhov medu, čo si žiaci užili najviac. Exkurziu sme ukončili debatou v kaviarničke pri sladučkom a bezkofeínovom kapučínku.

Touto cestou sa chceme veľmi pekne poďakovať organizátorom výstavy, ako aj sprievodcom a pracovníkom Botanickej záhrady, ktorí nám venovali svoj drahocenný čas. Mgr. Dominik Holingyák