Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Krajské kolo Ruské slovo 2023

Krajské kolo Ruské slovo 2023

Dňa 08.12.2023 sa v priestoroch Centra voľného času Domino na Popradskej ulici v Košiciach konal už 18. ročník recitačnej súťaže Ruské slovo. Tejto súťaže sa zúčastnili aj dve žiačky našej školy. V neľahkej konkurencii obsadili úžasné miesta.

Sára Šalátová z 4.C triedy obsadila vo svojej kategórii v poézii úžasné 2. miesto. Naša Sárka ešte ani neovláda azbuku a už dosiahla takýto krásny úspech! J
Vanda Hodinová zo 6.D triedy obsadila vo svojej kategórii taktiež v poézii nádherné 1. miesto, a tak si zabezpečila postup na celoslovenské kolo.  Veľmi jej blahoželáme a budeme jej ešte silnejšie držať prsty.

Sme veľmi radi, že sme si opäť upevnili naše lásku k tomuto krásnemu jazyku. Dievčatám ďakujeme za ochotu urobiť niečo najviac a takým spôsobom nádherne reprezentovať našu školu. Mgr. Eva Sabolová