Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Hosťovanie zahraničných učiteľov a žiakov z Talianska a Grécka

Hosťovanie zahraničných učiteľov a žiakov z Talianska a Grécka

V dňoch od 28.1.2024 do 7.2.2024 naša škola hosťuje zahraničných žiakov a ich učiteľov z Grécka🇬🇷 v rámci programu Erasmus+ KA122-SCH a z Talianska🇮🇹 v rámci výmenného programu medzi našimi školami.

Počas týchto dní sme si pre zahraničných hostí pripravili bohatý program. Na pôde našej školy ich vrúcne privítala pani riaditeľka PaedDr. Eva Pillárová. Učitelia a žiaci si pre nich pripravili nádherný program, v ktorom nechýbali ľudové, či moderné tance💃 a prihovorili sa im básňami vo viacerých cudzích jazykoch🧑‍🎤.

Žiaci zo školského parlamentu previedli našich hostí priestormi školy a predstavili im jej jednotlivé časti a učebne. Nasledovali didaktické hry na prvotné „prelomenie ľadov“🫂 a zoznámenie sa a následne účasť na vyučovacích hodinách. Nesmel chýbať ani obed v školskej jedálni🤩.

Mgr. Oľga Proksová