Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Beseda s včelárkou

Beseda s včelárkou

Žiaci 2.A triedy mali v piatok 8.3. milú návštevu. Prišla k nim pani Zbojánová, teta včelárka, ktorá chová včely, ale okrem toho dokáže o nich rozprávať veľmi odborne a zanietene. Žiakom rozprávala o živote včiel, podrobne opísala členov včelieho spoločenstva a ich úlohy vo včelstve, hovorila o význame včiel, o ich produktoch, o tom, aké sú obetavé a pracovité… Deti si mohli chytiť do rúk rámik s plástom, vidličku na odviečkovávanie plástov, ochranné klobúky, dymák a tiež včelie výrobky: med, vosk, propolis, pergu a včelí peľ. Na záver stretnutia si žiaci vlastnoručne vyrobili dve sviečky z včelieho vosku. Z toho mali neskutočnú radosť.  Verím, že sa po tomto stretnutí budú na užitočné včielky pozerať inak, s vďakou a úctou.

J. Briškárová, tr. uč. 2.A