Týždeň matematiky

Pred prázdninami naša škola žila MATEMATIKOU. V týždni od 19. do 23.2.2024 sa u nás konal Týždeň matematiky a informatiky.

Žiaci druhého stupňa každý deň riešili vtipné a  zaujímavé logické úlohy, vyrábali  krásne farebné papierové skladačky, vyskúšali si učiť svojich spolužiakov, vytvárali Lapbooky, zostrojovali Legorobotov. Zapájali sa aj do rôznych súťaží, ako Šach, Rubikova kocka, Logik a Branná hra pre 3-členné tímy, ktorých úlohou bolo vyriešiť zadania pomocou mobilov a QR kódov na našich školských nástenkách. Na záver v piatok sa na hodinách matematiky zahrali logické hry ako tangramy, sudoku, ubongo a iné hlavolamy.

Súťažili celé triedy, tímy, ale aj jednotlivci. Body sa spočítali, súťaže vyhodnotili a …

T U sú V Ý S LE D K Y:

Šachový turnaj:

Kategória 5. a 6. ročník

🥇 Damián Delfini 5.B
🥈 Tomáš Gajdoš 5.B
🥉 František Kujnisch 6.B

Kategória 7. – 9. ročník

🥈 Dárius Domonkoš 9.B
🥉 Samuel Šedovič 9.B

Rubikova kocka:

🥈 Gregor Haňo 6.B
🥉 Viktor Javorek 5.C

Súťaž Logik:

🥈 Tamara Fialová 6.C
🥉 Nina Jalčová 6.C

Branná hra s QR kódom:

🥇 Kolektív 6.C triedy
🥈 Kolektív 7.A triedy
🥉 Kolektív 5.B triedy

Týždeň  matematiky (celkovovo víťazné triedy):

🥇 Kolektív 6.C triedy
🥈 Kolektív 7.C triedy
🥉 Kolektív 9.B triedy

Všetkým víťazom srdečne blahoželáme. Veríme, že krásne ceny a diplomy ich potešili. Ostatným zúčastneným prajeme veľa šťastia budúci rok.