Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Piataci v Americkom centre

Piataci v Americkom centre

V priebehu marca boli naši piataci z V.A, V.B a V. C na exkurzii v Americkom centre, ktoré sa nachádza v priestoroch Vedeckej knižnice na Hlavnej ulici.  Prezreli si priestory historickej knižnice a vypočuli si zaujímavé informácie ohľadom fungovania knižnice a čo všetko tam môžu nájsť a robiť. 

Pani Martina, ktorá nás sprevádzala celým programom,  si pre deti  pripravila rôzne aktivity v anglickom jazyku. Najskôr si vyskúšali vedomosti z histórie Ameriky prostredníctvom kvízu a potom si museli potrápiť hlavy s hlavolamom. Nakoniec vytvárali a rozprávali vlastné príbehy, ktoré museli najskôr nakresliť špeciálnymi fixkami na papier. Na predkreslenej čiare s rôznymi kódmi sa pohyboval ozobot. 

Deti sa zabavili a ešte si precvičili angličtinu iným, zaujímavým spôsobom.

Za inšpiratívne a zábavné aktivity ďakujeme zamestnancom Amerického centra a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Mgr. Mária Robová