Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Úspech na celoslovenskom kole!

Úspech na celoslovenskom kole!

S hrdosťou a radosťou oznamujeme, že naša žiačka Anna Amalia Puchalová zo VII.A triedy dosiahla mimoriadny úspech na celoslovenskom kole Olympiády v nemeckom jazyku, kde sa umiestnila na vynikajúcom 2. mieste!

Súťaž prebiehala v štyroch kolách, pričom Lia dominovala už od samého začiatku. V školskom, okresnom a v krajskom kole obsadila 1. miesto, čím si vybojovala postup do celoslovenského finále.

V záverečnom kole, ktoré sa konalo v našom hlavnom meste v dňoch 24.-25. marca, sa stretla s najlepšími žiakmi z celého Slovenska. Po náročných úlohách v oblasti gramatiky, slovnej zásoby, či konverzácie obsadila úžasné 2. miesto.

Liine víťazstvo je dôkazom jej talentu a hlbokej oddanosti nemeckému jazyku. Počas celej prípravy na olympiádu preukázala úsilie a vytrvalosť, ktoré sa jej teraz bohato vyplatili.

Gratulujeme a sme nesmierne hrdí na Liin úspech.