Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Týždeň výchov

Týždeň výchov

Týždeň od 15. do 19.apríla sa na našej škole niesol v znamení výchovných predmetov.

Každý deň si žiaci 5. až 9. ročníka zastrieľali na florbalovú bránku,  zacvičili si s hudbou počas veľkej prestávky s p. učiteľkou TŠV a dievčatá 5. a 6. ročníka  v utorok na telesnej výchove mali špeciálne cvičenie s trénerkou.

Na výtvarnej výchove si siedmaci vyrábali rôzne šperky podľa vlastného návrhu.

V utorok žiaci 6.C a 7.B triedy naučili prvákov a druhákov vyrobiť si vlastnú hračku. Tejto aktivite sme dali názov „Trieda učí triedu“.

V stredu sme si vypočuli hudobný koncert pre žiakov 1. stupňa. Zatancovali, zaspievali, zahrali na gitaru, husle, klavír a priečnu flautu žiaci: Lia Puchalová zo 7.A, Alenka Capeková zo 4.A, Zuzana Capeková, Soňa Sára Kobyľanová, Tamarka Fialová, Juraj Béreš a Grétka Gerthofferová zo 6.C, Marek Domaracký a Mathias Denis Sučik  zo 6.A, Samanta Franková zo 6.D, Hana Majorošová  z 9.C a Martin Vaľa z 8. C. Koncertom ich sprevádzala Sandra Feckaninová a Laura Bačová z 9.C triedy. Bol to naozaj nezabudnuteľný zážitok. Vo štvrtok sa uskutočnilo Školské kolo Slávik 2024 a v 2. kategórii zvíťazila Zuzka Capeková zo 6.C triedy

Žiaci 9.C a 9.D triedy navštívili Východolovenské múzeum v Košiciach a pozreli si:  nádherné obrazy Ľudovíta Felda, výstavu fotografií  o Tatrách a živote ľudí v Tatrách a výstavu spojenú s komentárom „Miro Žbirka „roky a dni“                                                                                                        

Dramatický krúžok počas prestávky predviedol svoje umenie prváčikom.

Parťáci s.r.o. z 8.ročníka: Filip, Adam, Martin, Rišo a Roman predstavili štvrtákom a ôsmakom projekt: „Ako sa teplo dostane až k nám domov“.

Týmto týždňom sa začali aj práce v skleníku, okopali sa hriadky, zasadila sa  liečivá špirála a vysadili sa kvety v interiéri a exteriéry školy.

Na technike sa ku dňu Zeme vyrábali Zemegule, vtáčiky alebo stojany na mobil v tvare slona. Vyrobili sme si aj stojany na nástenky.

Na prízemí druhého stupňa ste si mohli pozrieť 3 výstavy:

Prvou boli výrobky, ktoré vyrábame na Technike. Napríklad: hracie kocky k Človeče nehnevaj sa, vláčiky, misky, stojany na perá, hmyzie domčeky, vyskakujúce zvieratko z pohára a iné. 

Druhou boli hudobné nástroje, ktoré si žiaci vyrobili na hodinách hudby. Výstava mala názov „Od praveku po súčasnosť“ . Bola spojená so súťažou, ktorá trojica žiakov napíše najviac hudobných nástrojov. Výhercami za druhý stupeň boli žiaci 7.A triedy a za prvý stupeň žiaci z 1.B  triedy.

Poslednou bola výstava výtvarných prác žiakov 2. stupňa. Najkrajšia maľba bola z kategórie „Z rozprávky do rozprávky“ – TUČNIACI od autora Samka Štofana zo 6.B triedy, 2. a 3. miesto obsadili maľby z kategórie „Ľudové umenie“ od Niny Marhulíkovej z 8.C a Katky Soškovej z 8.B triedy.

Výhercom srdečne blahoželáme.

Ing. Jakešová