Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Siedmaci v Goetheho knižnici

Siedmaci v Goetheho knižnici

V utorok 22. mája 2024 sa žiaci siedmeho ročníka, zapálení pre nemčinu, zúčastnili exkurzie v Nemeckej knižnici Goetheho inštitútu, ktorá sa nachádza v priestoroch Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach.

Hneď po príchode nás privítala pani knihovníčka Mgr. Veronika Bočkayová, ktorá nám ukázala tajomstvá fungovania knižnice a prezradila, ako sa v bohatom labyrinte regálov zorientovať. Po krátkom úvode sa žiaci pustili do jazykových hier a hľadania informácií o rôznych súčastiach knižnice.

Exkurzia v Nemeckej knižnici bola obohacujúcim zážitkom. Žiaci si nielen precvičili nemčinu, ale spoznali aj bohatstvo a rôznorodosť nemeckej kultúry a literatúry.

Ktovie, aké tajomstvá a prekvapenia ukrývajú knihy v Goetheho knižnici? Určite sa tam oplatí znovu vybrať a preskúmať ich!

Mgr. Veronika Parimuchová