Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Zábavná prvouka

Zábavná prvouka

Chceš mať vlastnú záhradku plnú chutných byliniek? S pažítkou a žeruchou to hravo zvládneš aj ty!
Čo sme použili:

  • semienka pažítky a žeruchy,
  • malý kvetináč,
  • substrát,
  • rozprašovač na polievanie,
  • dobrú náladu.

Ako sme to zvládli:
Na jednotku. Najprv sme si pripravili kvetináč, ktorý sme naplnili hlinou. Roztrúsili sme semienka rovnomerne po hline a zakryli ich hlinou. Kvetináč sme umiestnili na parapet okna, kde slniečko svietilo ako na dlani. Nezabudli sme ani na polievanie. S radosťou sme semienka kropili vodou, aby mali dostatok vlahy na klíčenie. Netrpezlivo sme čakali, kým nám bylinky vyrástli a mohli sme si vychutnať ich čerstvú chuť. Pestovanie byliniek je super zábava, pri ktorej sa naučíš veľa o rastlinách a o tom, ako sa o ne starať

Do pestovania!

Kolektív triedy 1.A a Mgr. Šikorová