Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Účelové cvičenie

Účelové cvičenie

V dňoch 18. a 19. júna 2024 sa uskutočnilo účelové cvičenie, ktorého úlohou bolo pripraviť žiakov 2.stupňa na riešenie rôznych situácií. V utorok si žiaci preverovali svoje zručnosti a vedomosti v orientácii na mape, v dopravných značkách, prvej pomoci zraneného, v streľbe zo vzduchovky, v preťahovaní lana a taktiež si vyskúšali založiť oheň. Žiaci 7. a 8. ročníka mali v tento deň zároveň prednášku o drogách a závislostiach, prostredníctvom ktorej sa dozvedeli nové informácie o vplyve jednotlivých drog na ľudský organizmus. V stredu sa konal cvičný požiarny poplach a po ňom nasledoval peší presun do parku v Barci a Kulturparku, kde si naši žiaci zasúťažili v rôznych športových hrách.

Mgr. Ján Martinko, Mgr. Martina Kuchárová