Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Exkurzia do ZOO Nyíregyháza 

Exkurzia do ZOO Nyíregyháza 

Aj v tomto školskom roku sme so žiakmi 6.a 8.ročníka navštívili atraktívny ZOO park v Nyíregyháza. Táto exkurzia je pre žiakov veľmi atraktívna a obľúbená a z tohto dôvodu bol o ňu veľký záujem, o čom svedčia aj dva plne obsadené autobusy. Okrem zvieratiek a atrakcií nás po celý deň sprevádzalo krásne slnečné počasie, ktoré naše zážitky ešte viac umocnili.  

V nasledujúcom texte vám dané miesto stručne priblížime: 

ZOO park Nyíregyháza s viacerým prívlastkami „naj“ sa rozprestiera v 30 hektárovom dubovom lese, kde žije 5 000 jedincov zastupujúcich 500 druhov vo výbehoch pripomínajúcich pôvodné prirodzené prostredie. Ak sem zavítate, skutočne máte pocit, že sa túlate po malebných oblastiach. Tu žijúce zriedkavé jedince, ako tiger sumatriansky, varan komodský, či práve nosorožec indický sú rozdelené podľa kontinentov. A takto skutočne môžete prežiť výlet okolo sveta. 

Do parku sa oplatí zavítať každý rok, lebo vďaka stálemu rozvoju a investíciám, vás pri každej návšteve čakajú nové zážitky. 

Hlavné atrakcie ZOO parku 

  • Oceanárium 
  • sklenený tunel, žraloky a 500 000 litrov morskej vody 
  • Ázijská džungľa s obrovským vodopádom 
  • Dobrodružný chodník z visutých mostov predstavujúci svet Juhoamerickej divočiny 
  • 3 metre vysoký, dlho sa hadiaci bambusový most 
  • Tulenia show 
  • Show papagájov 
  • Les – lemurov 

Ceny a uznania 

Zoopark získal v rokoch 2015, 2018 v kategórii do 500 000 návštevníkov, cenu „Najlepšia zoologická záhrada“. V roku 2017 bol na základe hlasovania portálu szallas.hu zvolený za Turistickú atrakciu roka. Komplex s názvom „Zelená pyramída a Oceanárium“ získal mimoriadne ocenenie v rámci projektu FIABCI Prix d`Excellence. 

Ak ste toto malebné miesto ešte nenavštívili, dávame vám týmto tip na krásny zážitkový rodinný výlet. 

RNDr. Viera Petnuchová