Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Škola v prírode 3.A, 3.D

Škola v prírode 3.A, 3.D

Aj žiaci 3.A a 3.D triedy mali možnosť užiť si týždeň Školy v prírode s množstvom zážitkov v krásnom prostredí tatranských hôr v Novom Smokovci. Náš týždeň začal poznávaním okolia Nového a Starého Smokovca. Opäť si pripomenuli koncoročný výlet do Triklandie z minulého školského roka. Druhý deň sme navštívili Poliankovo, no užili si aj zábavné popoludnie s pripravenými aktivitkami a deň sme zavŕšili besedou s rangerom o Medveďovi hnedom, kde sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií aj ako postupovať pri strete s medveďom vo voľnej prírode. A tak nám už nič nebránilo vybrať sa na túru na Hrebienok. Mnohí sa šli pozrieť aj k Bilíkovej chate a na vodopády. Popoludní sme navštívili múzeum TANAPu v Tatranskej Lomnici. Nasledoval výlet na Štrbské pleso. Spoznali faunu a flóru Tatier. Zavolali sme si na besedu aj člena z horskej záchrannej služby, ktorý im vysvetlil ako funguje horská záchranná služba, ako sa v horách správať ak sa niečo stane ale aj ako predchádzať problémom s tým spojených.

Náš týždeň sme zakončili návštevou cukrárne v Starom Smokovci.

Na našu Školu v prírode budeme ešte dlho a dlho spomínať. Mgr. Katarína Balážová