Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

9.B v Synagóge

9.B v Synagóge

„Čo sme sľúbili, to sme splnili“

„Malý človek so srdcom obra“ – Ľudovít Feld svojou tvorbou a dielami sa natrvalo zapísal do povedomia Košičanov. Ľudoví Feld sa narodil 19.03.1904 v Košiciach.Na jeho život mala veľký dopad druhá svetová vojna.

V roku 1944 bol deportovaný do koncentračného tábora v Osvienčime. Výrazný kresliarsky talent mu zachránil život a návrat  z koncentračného tábora. 

Ako spomienku a vďak tomuto umelcovi žiaci 9.B triedy kreslili sochu tohto významného umelca.

Touto kresbou žiaci vyjadrili veľký obdiv a vďaku samotnému maliarovi a zároveň poďakovanie sponzorovi sochy Ľudovíta Felda, Slovenke žijúcej v USA, ako nám prezradila pani Janka Teššerová, ktorá osobne poznala maestra Ľudovíta Felda. 

Práce žiakov budú vystavené v Galérii a poslané do Spojených štátov amerických sponzorke sochy.

Mgr. Schmidtová, Mgr.Ignácová