Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Naši deviataci vo Francúzsku

Naši deviataci vo Francúzsku

Po úspešnom študijnom pobyte našich dvoch deviatakov v Španielsku, pokračujú aktivity projektuErasmus+  „Quixotes against Windmills: Young People dreaming with a New Europe“  aj v roku 2022. 08.01.2022 vycestovala Laura Vargová z 9.B a Tatiana Kullová z 9.D na dvojmesačný pobyt do našej partnerskej školy Lycée Paul Langevin, ktorá sa nachádza v juhofrancúzskom mestečku La Seyne-sur-Mer, neďaleko Toulonu.

Počas prvého víkendu stráveného so svojimi hostiteľskými rodinami už ochutnali čo-to z francúzskej kultúry, gastronómie, vychutnali si slnečné lúče pri Stredozemnom mori a započúvali sa do tónov ľúbozvučnej francúzštiny. Dievčatá boli nadšené. Výborne prebehol aj ich prvý školský deň s novými spolužiakmi, ktorí sa ich už nevedeli dočkať.

Veríme, že počas nasledujúcich týždňov získajú dievčatá veľa nezabudnuteľných zážitkov a cenných životných skúseností. Prajeme im príjemný pobyt.

Mgr. D.Lopatníková

koordinátorka projektu Erasmus+