Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

Dňa 13.1.2022 sa uskutočnilo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku. Podobne ako to bolo aj minulý rok, aj tentokrát okresné kolo prebiehalo v online priestore a pozostávalo len z písomnej časti. Našu školu reprezentovali naši víťazi zo školského kola – Mia Madliaková z 8.C v kategórii 1BAn Vu Chu zo 7.D v kategórii 1A. Konkurencia je každý rok veľmi silná a naši žiaci nemohli naplno ukázať všetky svoje kvality, keďže ústna časť už druhý rok nie je súčasťou okresného kola olympiády. No aj napriek tomu obsadili krásne miesta. Mia sa umiestnila vo svojej kategórii na bronzovej priečke, keď ju od prvého,  postupového miesta delil len jediný bod.  An ako nováčik takisto nesklamal a  skončil na krásnom 4.mieste. Obom žiakom srdečne gratulujeme a veríme, že o svoje postupové miesta a možnosť reprezentovať našu školu zabojujú aj budúci školský rok.

            Dňa 8. 2. sa uskutoční krajské kolo pre kategóriu 1C, v ktorej nás bude reprezentovať Dominika Erin Schofield zo 6.B triedy. Držíme jej palce a želáme veľa šťastia.

Mgr. Lucia Vargová