Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Veľká noc v VI.oddelení ŠKD

Veľká noc v VI.oddelení ŠKD

Veľká noc je okrem kresťanského sviatku aj sviatkom oslavy jari a všetkého, čo sa s jarou spája. Symboly Veľkej noci ako maľované vajíčka a zajačiky sme použili pri našom veľkonočnom tvorení.

Farbili sme  polystyrénové vajíčka, ozdobili ich servítkovou technikou alebo nálepkami. Okrem toho sme kreslili, lepili, vyzdobili sme svoju triedu a obdarili sme svojich blízkych svojimi výrobkami. Rozprávali sme si o zvykoch v tomto sviatočnom období, ako to bolo kedysi a ako to je dnes.

Takto sme chceli prispieť   k tejto výnimočnej veľkonočnej atmosfére. Výtvory zdobia triedu,  ale väčšinu z nich si deti s nadšením zobrali domov. Veríme, že priniesli jarnú náladu v detských izbičkách.

Fotky s naším jarným tvorením a hrami si môžete pozrieť tu:

https://kamkanag.rajce.idnes.cz/Jar_prisla_do_SKD/

Bc. Rebeka Segečová, vychovávateľka ŠKD