Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

MAMUT – matematická súťaž

MAMUT – matematická súťaž

2. jún 2023 bol pre nás skvelý úspešný deň. Naše 5-členné družstvo Gumimackovia v zložení Peter Varga 6.A, Matej Janočko 6.C, Michal Török 5.A, Nikola Jurková 5.C a Tomáš Princ 4.C preukázalo svoje matematické znalosti a prvý krát v tejto súťaži obsadilo medailovú pozíciu.

Z celkového počtu 52 tímov z Košického a Prešovského kraja si naši žiaci vybojovali krásne 3. miesto!!!

Predbehli nás len 2 tímy a to z osemročných gymnázií.

Žiaci dostali na začiatku 5 úloh rôznej náročnosti a počítali ich na deke 😊 Po vyriešení úlohy ju utekali odniesť opravovateľovi a ak bola správna, dostali ďalšiu úlohu zvolenej náročnosti. Ak nie, počítali ju znova. Takto zbierali body. Po každej polhodine na nich čakala športová aktivita, po splnení ktorej opäť dostali úlohu.

Už po uplynutí 120 minút súťaženia si po prepočítaní bodov verili a očakávali vysoké umiestnenie. A dokázali to!!! Bol to deň plný zábavy, smiechu, pohybu, ale aj matematiky. Deň, na ktorý nezabudnú…

https://malynar.strom.sk/sk/mamut/

Našim žiakom k tejto výhre srdečne blahoželáme a prajeme im ešte veľa úspechov v tejto oblasti.

Mgr. Jurková