Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

LitPark 3.D

LitPark 3.D

Rozvoj čitateľskej gramotnosti a pozitívny vzťah žiakov ku knihám sme dňa 19.06.2023 podporili návštevou knižnice Litpark. Žiaci sa na dnešný deň veľmi tešili a ani netušili, že sa z nich stanú malí detektívi. Bol to deň plný záhad, pátrania a riešenia zaujímavých úloh, ktoré si pre nich pripravili zamestnanci knižnice Litpark. Čakali na nich dobrodružstvá, ktoré sa ukrývali v knihe Diamantová záhada od autorov Martin Widmark a Helena Willis.

V knihe sa odohrávalo postupné miznutie drahocenných diamantov v obchode klenotníka Karáta. Všetko nasvedčovalo tomu, že zlodejom je jeden zo zamestnancov. Polícia bola bezradná, a preto sa spojili s kanceláriou dvoch mladých detektívov.

Príbeh mal šťastný koniec, pretože sa podarilo vypátrať zlodeja. Kniha všetkých nadchla a na záver si mohli žiaci vypožičať knihu na domáce čítanie.

PaedDr. Romana Renčková