Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Letné tábory

Letné tábory

Letný tábor je super, na letný tábor sa veľmi teším“ – tieto a podobné pozitívne odozvy  rezonovali školou už dlhšie pred záverečným zvonením.

V tomto školskom roku sme opätovne zorganizovali našu hlavnú letnú činnosť v podobe Prímestského 4- dňového  tábora, Výjazdového 5- dňového tábora a Pobytového tábora pri akvaparku Aquaruthenia vo Svidníku.

Počas Prímestského tábora si deti mohli vychutnať návštevu Botanickej záhrady, nakŕmiť zajačiky a zhliadnuť motýliu show, poprechádzať sa zákutiami historického Zborovského hradu, kde nás privítal hradný pán a sokoliari so špeciálne vycvičenými operenými dravcami – sokolmi, orlom a krkavcom, zasúťažiť si v športovom areáli Alpinka, a keďže vedieme deti aj k láske k zvieratkám, nezabudli sme ani na obľúbenú návštevu Zoologickej záhrady.

Počas Pobytového tábora pri vode v krásnej oblasti Nízkych Beskýd si deti oddýchli v obľúbenom rekreačnom areáli akvaparku, naučili sa potápať bez strachu, vyšmýkali sa do sýtosti na vodných atrakciách, stavali hrady na pieskovom ihrisku. Navštívili  sme aj Skanzen Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku, kde sa na ploche 11 ha nachádza 50 objektov ľudovej architektúry, vyskúšali si lukostreľbu, starodávne kolky, obdivovali drevené kostolíky cerkvi, vojenské historické múzeum a pamätník víťazstva.

Tešíme sa na ďalšie skvelé zážitky aj na budúci školský rok, boli ste úžasní.

Mgr. Jana Hrušková, vedúca školského klubu a kolektív vychovávateliek ŠKD