Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Olympiáda v anglickom jazyku – školské kolo 

Olympiáda v anglickom jazyku – školské kolo 

24. 11. 2023 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku.  Na základe výsledkov v triednych kolách sa školského kola zúčastnilo 45 žiakov v kategórii 1A, kde súťažia žiaci 5.-7.ročníka, 32 žiakov v kategórii 1B (žiaci 8.a 9.ročníka) a 2 žiaci v kategórii 1C. V prvom kole sa súťažiaci museli popasovať s písomnou časťou olympiády, kde sme preverovali ich znalosti z gramatiky a slovnej zásoby a ich zručnosti v posluchu a čítaní s porozumením. Na ústnu časť postúpili v jednotlivých kategóriách už len tí najlepší. Ústna časť sa konala v pondelok 27.11.2023. Máme naozaj šikovných a kreatívnych žiakov, ale víťaz môže byť len jeden.  

A tu je výsledková listina:  

Kategória 1A :  

  1. Lara Baňacká – 7.A
  1. Liliya Stulkivska – 7.C   
  1. Ema Pačutová – 7.A  

Kategória 1B:  

  1. Romana Rašiová 9.C 
  1. Hana Očvárová – 9.B 
  1. Sandra Feckaninová – 9.C  

Kategória 1C:  

  1. Dominika Erin Schofield – 8.B   

Teší nás stále veľký záujem z Vašej strany. Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a víťazkám srdečne gratulujeme.  Romanke Rašiovej a Larke Baňackej, ktoré budú našu školu reprezentovať na okresnom kole olympiády v anglickom jazyku už 17.1 2024, držíme palce. Taktiež aj Dominike Erin Schofield, ktorá postupuje na krajské kolo v kategórii 1C.   

Mgr. Lucia Vargová