Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Koncert v Dome umenia

Koncert v Dome umenia

Wolfgang Amadeus Mozart patrí k najväčším géniom všetkým čias. Prečo sa jeho hudba ľuďom tak páči? V čom spočíva tajomstvo jeho úspechu? Bol ozaj zázračné dieťa? Aj to sa dozvedeli žiaci 1. a 2. ročníka na koncerte „Príbeh hudby – MOZART!“

Na koncerte nás dirigent a moderátor Gabriel Rovňák spolu so Štátnou filharmóniou Košice a sólistom z Bratislavského chlapčenského zboru, previedli tajomstvami hudby jedného z najslávnejších hudobných skladateľov. Zazneli úryvky z jeho Malej nočnej hudby, Symfónie č. 41, predohry k opere Figarova svadba…

Pre mnohých z našich malých žiakov to bolo po prvý raz, keď videli a počuli hrať naživo veľký symfonický orchester. Videli ozajstné hudobné nástroje a počuli ich zvuk. Pán Gabriel Rovňák svojim sprievodným slovom pútavo a vtipne priblížil žiakom hudbu, ktorú nazývame vážnou hudbou.

Veríme, že nám ŠFK pripraví zaujímavý koncert aj budúci rok. Už teraz sa tešíme.

J. Briškárová