Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Talenty zo Staničnej zažiarili na celoslovenskom kole súťaže Jazykový kvet.

Talenty zo Staničnej zažiarili na celoslovenskom kole súťaže Jazykový kvet.

Dňa 14.júna 2024 sa v Nitre konalo celoslovenské kolo súťaže Jazykový kvet. ZŠ Staničná 13 mala zastúpenie v troch jazykoch: anglickom, francúzskom a španielskom. Všetci naši žiaci zaznamenali vo svojich kategóriách mimoriadne úspechy.

V kategórii dráma v anglickom jazyku obsadili žiaci 1.-4.ročníka – Chiara Kiceľuk (1.B), Eva Špaldonová (2.A), Alan Giduška (3.B), Gregor Fujdiar (3.D), Alexandra Kyseľová, Lara Melníková, Zuzana Mudyová, Nina Brezovanová, Natália Hasičková, Lujza Lazorčáková, Barbora Karoľová, Elizabet Végsó, Diana Šoltýsová, Hanna Jančišinová, Adina Zamrijová, Tamara Vargova (4.B), Lenka Špaldonová, Emma De Tullio, Michaella Tirpáková, Katarína Komarová, Lara Grúsová, Sarah Schuchmann, Anna Vaľová (4.C), 1.miesto.

V kategórii monodráma v anglickom jazyku obsadil žiak 4.B triedy, Martin Melník, 1.miesto.

V kategórii poézia a próza v anglickom jazyku obsadila žiačka 1.B triedy , Monika Dreisig, 3.miesto.

V kategórii poézia a próza vo francúzskom jazyku obsadila žiačka 4.D triedy, Amália Kmecová, 1.miesto.

V kategórii poézia a próza v španielskom jazyku obsadila žiačka 3.B triedy, Karin Marchevková, 1.miesto.

Z úspechov našich žiakov sa tešíme a srdečne im blahoželáme.  Prajeme im, aby si zachovali nadšenie pre jazyky a umenie a naďalej rozvíjali svoj talent.

Thank you. Merci. Gracias.

Mgr. D.Lopatníková