Základná škola, Staničná 13, 040 01 Košice
+421 55 6256896
zsstanicnake@zsstanicnake.sk

Škola v prírode na jednotku!

Škola v prírode na jednotku!

Začiatkom júna sa žiaci 5. ročníka zúčastnili Školy v prírode v Ružomberku v hoteli Hrabovo.

Hotel a jeho okolie nám ponúkali viacero športových aktivít a turistických možností, ktoré sme postupne využívali, aj keď počasie nám každým ránom spočiatku neprialo.

Preto sme sa najprv vybrali na prechádzku do mesta, až k Mauzóleu Andreja Hlinku. Neskôr sme podnikli rôzne turistické vychádzky – do Čutkovskej doliny, kde sme na Obrovej ceste hľadali jeho postrácané veci. Prešli sme náučný chodník Medvedia cesta, kde sme sa z informačných tabúľ dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o medvedíkoch. Podnikli sme aj celodenný výlet do Vlkolínca a to najprv kabínkovou lanovkou na Malinô Brdo a odtiaľ už pešo do malebnej  dedinky, kde sme navštívili starú školu a hospodársky dvor so zvieratkami. Posledný deň sme ešte zavítali do Važeckej jaskyne.

Žiaci si užili aj športové hry v okolí hotela, mali futbalový turnaj, karneval, diskotéku, ale venovali sa aj „učeniu“, mali hodinu matematiky, slovenčiny a angličtinu si preverili v hre Forest Mystery počas turistiky.

Akoby nejeden žiak povedal, toľko aktivít, zábavy a prejdených kilometrov za pár dní ešte nezažil.

p. uč. Jurková, Robová, Vargová, Auer Sapolová, Kuchárová